PERSONALIZACJA KART – klucz do indywidualizacji

W sytuacji gdy zamawiamy np. 10 tys. kart każda karta jest identyczna, ma taką samą grafikę i wszystkie elementy dodatkowe. Często jednak zachodzi konieczność zróżnicowania kart poprzez: numerację, datę ważności, imię i nazwisko właściciela itp. Nadruk tych danych to właśnie personalizacja czyli nadanie karcie cech indywidualnych. W zależności od rodzaju personalizacji oraz nakładu wykorzystujemy różne techniki personalizacji i znakowania kart.

BEZPIECZEŃSTWO

wstep

Istotnym elementem w procesie personalizacji jest zapewnienie bezpieczeństwa danych przesyłanych przez klientów. Tym samym drukowane dane personalne, kody czy numeracje powinny być określone wyznaczonymi procedurami uniemożliwiającymi nieautoryzowane ich wykorzystywanie. Zatem kontrola wizualna, ograniczenie dostępu czy odpowiednia archiwizacja to tylko podstawowe środki bezpieczeństwa obowiązujące podczas produkcji naszych kart.

SERWIS PERSONALIZACJI

serwis

Usługa idealna gdy personalizacja ma zostać rozłożona w czasie. Wyprodukowane karty zostają umieszczone w naszym depozycie i systematycznie personalizowane zgodnie z przysyłanymi bazami danych. Następnie w zależności od wielkości nakładu, wysyłka następuje pocztą lub kurierem.

PODSTAWOWE METODY PERSONALIZACJI

TERMICZNA

personalizacja termodruk

Znakowanie kart plastikowych za pomocą tzw. termo-druku, czyli płaskiego nadruku. Możliwy wybór każdego rodzaju czcionki i ustalenie dowolnego jej rozmiaru. Wykorzystywana także podczas nadruku zdjęć.

Przeznaczenie:

 • nakłady niskie i średnie (do 3.000-5.000 szt.)
 • numeracja, kody kreskowe
 • dane personalne
 • nadruk zdjęcia

Dostępne kolory: czarny, biały, złoty, srebrny, niebieski, czerwony

DOD UV

Lekko wypukła i bardzo trwała personalizacja dodatkowo utwardzana promieniami UV. To wysoko wydajna metoda wykorzystywana głównie podczas produkcji wielotysięcznych nakładów. (wydajność do 10.000 szt. na godzinę).

Przeznaczenie:

 • wysokie nakłady (od 5.000 szt.)
 • numeracja
 • kody kreskowe
 • dane personalne

Dostępne kolory: czarny

personalizacja DOD

EMBOSSING

embossing personalizacja

Wytłaczanie na karcie znaków za pomocą czcionek mechanicznych. Czcionki są identyczne z tymi które stosowane są na bankowych kartach kredytowych. Do wyboru mamy cyfry i litery o ustalonej wielkości.

Przeznaczenie:

 • dowolne nakłady
 • numeracja
 • data ważności
 • dane personalne

Dostępne kolory: bezbarwny, srebrny, złoty

DODATKOWE METODY PERSONALIZACJI

CYFROWA

Nadruk zmiennych danych dokonywany jest na całych arkuszach (podobnie jak nadruk główny), a nie na pojedynczych sztukach. Pozwala to na uzyskanie bardzo dobrej jakości i dodatkowo zabezpiecza personalizację laminatem.

LASEROWA

Dane są wypalane na karcie za pomocą specjalnego lasera co gwarantuje nieścieralny zadruk. To doskonała metoda  pozwalająca na uzyskanie ciekawego efektu w kolorze ciemnej pomarańczy,. Stanowi również unikalne zabezpieczenie karty.

KODOWANIE

Nośniki informacji na karcie takie jak pasek magnetyczny, chip czy moduł zbliżeniowy zazwyczaj wymagają dodatkowego kodowania. Często dokonuje się tego już na etapie produkcji kart aby ograniczyć koszty i czas.