IDENTYFIKATORY PLASTIKOWE – profesjonalna kontrola wizualna i elektroniczna

Identyfikatory plastikowe dla pracowników, uczestników konferencji, targów i eventów

identyfikatory plastikowe

SPECYFIKACJA:

Wymiary identyfikatorów:

  • 54 x 86 mm
  • 86 x 54 mm
  • 80 x 120mm
  • inne niestandardowe

Grubość
0.76 mm

Laminacja:
folia PVC (błysk lub mat)

TRWAŁOŚĆ I ELEGANCJA

Największą zaletą naszych identyfikatorów plastikowych jest ich wysoka trwałość i jakość wykonania.

Muszą one spełniać dokładnie takie same normy ISO jak karty plastikowe tym samym do ich produkcji wykorzystywane są nowoczesne techniki druku oraz wytrzymałe materiały. Poza solidnym wykonaniem to także elegancja i styl niezależnie czy są one używane podczas codziennej pracy czy jednorazowych wydarzeń.


ROLA IDENTYFIKATORÓW

Karty identyfikacyjne doskonale sprawdzają się zarówno podczas jednorazowych wydarzeń lub akcji jak i do stałej identyfikacji osób. Dlatego najczęściej wykorzystywane są jako:

  • identyfikatoridentyfikatory pracownicze
  • legitymacje służbowe
  • legitymacje szkolne, studenckie
  • karty członkowskie
  • karty wstępu na zamknięte imprezy
  • identyfikatory do systemów RCP i kontroli dostępu

TECHNIKI PRODUKCJI

Wychodząc naprzeciw wymogom rynku, a przede wszystkim w odpowiedzi na sygnały otrzymywane od naszych klientów możemy wykonać identyfikatory w dowolnej ilości zaczynając już od 1 szt. a kończąc na wielotysięcznych nakładach.

Każdy identyfikator plastikowy wydrukowany może zostać w pełnym kolorze według palety CMYK, a sam nadruk jest dodatkowo zabezpieczony za pomocą folii przeźroczystej (laminatu). Naturalnie w zależności od nakładu, projektu graficznego oraz ilości i rodzaju zmiennych danych wykorzystujemy różne techniki druku.

Doborem właściwej techniki produkcji zajmują się nasi specjaliści. Warto jednak zapoznać się z możliwościami, aby móc samemu podjąć decyzję lub dokonać ewentualnych zmian w celu dostosowania swoich projektów.

Niskie nakłady

zebra

Ilości 1-100 szt. drukuje się zazwyczaj w całości (grafika + zmienne dane) na wcześniej wyprodukowanych kartach białych za pomocą jednej z technik:

druk termiczny – odpowiedni do prostych, jednokolorowych grafik + zdjęcie oraz dane personalne. Brak możliwości drukowania do tzw. „spadu” czyli obrzeża kart (ok. 0,5mm) zostaną niezadrukowane w kolorze białym.

druk re-transferowy – wysokiej jakości druk na pojedynczych kartach. Droższy od druku termicznego, ale oferujący wyższą jakość oraz możliwość zadruku w pełnym kolorze na całej powierzchni karty.

Wysokie nakłady

Przy większych ilościach (zaczynając od 100 szt.) wymagane jest połączenie kilku technik co pozwala znacznie obniżyć cenę i podnieść jakość.

druk-offsetowyW tym przypadku identyfikatory plastikowe drukowane są na całych arkuszach. Główna (stała) grafika taka jak tło, logo i pozostałe niezmienne dane drukowane są za pomocą druku cyfrowego lub druku offsetowego. Następnie dokonywany jest nadruk zmiennych danych za pomocą druku termicznego lub cyfrowego.


MAM JUŻ SWOJE KARTY – CZY MOŻNA NA NICH WYDRUKOWAĆ IDENTYFIKATORY?

Zasadniczo jest to możliwe, ale głownie w przypadku nieużywanych kart. Często jednak może się okazać całkowicie nieopłacalne – zwłaszcza przy ilościach przekraczających 100 szt i nadruków w pełnym kolorze. Dlatego skontaktuj się z nami a pomożemy dopasować odpowiednie rozwiązanie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

PODSTAWOWE ELEMENTY IDENTYFIKATORÓW

Wszystkie identyfikatory plastikowe posiadają wspólne elementy które doskonale obrazują produkowane przez nas legitymacje nauczyciela

 

karta identyfikator

Naturalnie powyższa karta to tylko przykładowa konstrukcja, a każdy identyfikator może być wyposażony dowolną kombinację dodatkowych elementów.

Dane personalne

Wszystkie informacje zmienne takie jak imię i nazwisko, numer, nazwa stanowiska czy funkcji. Zazwyczaj wykonane w kolorze czarnym aby obniżyć koszty.

Pasek do podpisu

Pole na którym można umieścić podpis posiadacza w celu późniejszej weryfikacji podpisywanych dokumentów. Przydatny także w przypadku ręcznego wpisywania danych personalnych

Zdjęcie

Niezbędny element aby dokonać właściwiej weryfikacji właściciela identyfikatora z osobą, która nim się posługuje. Mogą być wykonane w pełnym kolorze lub czarno-białe.

Otwór

Wycięcie otworów bezpośrednio w karcie to tani sposób na umożliwienie zawieszenia identyfikatora na smyczy reklamowej lub klipsie bez specjalnych etui.


 

ELEMENTY ZWIĘKSZAJĄCE FUNKCJONALNOŚĆ

Identyfikatory plastikowe wykorzystywane są także przy kontroli dostępu lub rejestracji czasu pracy. Dlatego większość z nich musi zostać wyposażone w dodatkowe nośniki informacji i zabezpieczenia.

Wybór właściwego modułu zbliżeniowego, paska magnetycznego lub modelu chipa uzależniony jest od wykorzystywanych systemów oraz urządzeń. Dlatego w celu ustalenia w jakie nośniki powinien być wyposażony identyfikator proszę się z nami skontaktować.

dodatkowe opcje

 

SPRAWDŹ WSZYSTKIE ELEMENTY DODATKOWE


 

 PRZYGOTOWANIE PROJEKTU I DANYCH

1. Projekt graficzny

Projekt graficzny identyfikatora plastikowego przygotowujemy według wytycznych obowiązujących zwykłe karty plastikowe. Można to uczynić we własnym zakresie lub zlecić naszej firmie. Należy jednak zawsze przygotować jpg z naniesioną personalizacją oraz informacjami dot. czcionki w przypadku personalizacji termicznej.

2. Baza danych

Dane należy umieścić w tabeli np. w programie Excel. Poszczególne informacje muszą być umieszczone w osobnych kolumnach (np. imię i nazwisko w jednej kolumnie, stanowisko w drugiej, data ważności w trzeciej itd.). Opcjonalnie w ostatniej kolumnie wpisujemy nazwę pliku zdjęcia (np. 0001, 0002…)

3. Zdjęcia Jeżeli na identyfikatorze ma zostać wydrukowane zdjęcie właściciela trzeba przesłać je w formacie JPG lub TIF o rozdzielczości 300 DPI. Numer i nazwa zdjęcia musi być zgodny z numerem z tabeli która zawiera dane osobowe. Zdjęcia powinny być w jednym rozmiarze – w przeciwnym wypadku będą wymagały specjalnej obróbki graficznej.


NIEZBĘDNE DODATKI DO IDENTYFIKATORÓW


identyfikatory

SMYCZE REKLAMOWE

klips

KLIPSY

identyfikatory plastikowe

ETUI PLASTIKOWE

identyfikatory plastikowe

ŁAŃCUSZKI KULKOWE