KARTY PLASTIKOWE

Co warto wiedzieć by wykorzystać ich potencjał

karty plastikowe z nadrukiem

SPECYFIKACJA:

Wymiary karty:

53.98 mm x 85.60 mm, zaokrąglone rogi, wg norm ISO 7810 i 7811

Grubość karty:

0.76 mm (możliwe jest także wykonanie kart cieńszych)

Laminacja:

folia PVC (błysk lub mat)

PRODUKCJA

Karty plastikowe to z pozoru proste produkty. Jednak dzisiejsza technologia sprawiła, że obecnie mogą zostać wyposażone w tak wiele elementów dodatkowych i nośników informacji, że ich zastosowanie zależy właściwie od naszej wyobraźni. 

Cardon specjalizuje się w produkcji laminowanych kart plastikowych zgodnie ze standardami ISO 7810 oraz 7811, czyli dokładnie takimi samymi jakie obowiązują w przypadku kart bankomatowych czy kredytowych. Oznacza to że nie są akceptowane z naszej strony jakiekolwiek kompromisy dotyczące jakości, a parametry każdej sztuki muszą spełniać wymogi norm.

Wieloletnie doświadczenie i doskonała znajomość branży pozwala nam trafnie doradzać. Tak aby karty spełniały wymogi naszych klientów i wyróżniały ich firmy, produkty czy wydarzenia. Oczywistym jest, że każda branża ma swoją specyfikę i np. karty plastikowe które świetnie sprawdzą się w aptece niekoniecznie będą odpowiednie dla firmy ubezpieczeniowej czy basenu. Dlatego warto wybrać profesjonalizm, doświadczenie oraz wiedzę.

W zależności od nakładu oraz oczekiwań odnośnie końcowego efektu nasze karty plastikowe drukujemy za pomocą trzech głównych technik.

Druk offsetowy

najpopularniejsza i zarazem dająca najlepsze efekty wizualne metoda, wykorzystywana głównie przy większych nakładach zaczynając od kilku tysięcy sztuk. Karty drukowane są według palety CMYK, ewentualnie Pantone.

Druk cyfrowy

polecany głównie dla mniejszych nakładów (100 – 1000/2000 szt.). Druk następuje bezpośrednio z pliku komputerowego (bez konieczności naświetlania filmów i płyt offsetowych) co powoduje skrócenie procesu produkcji i obniżenie cen dla niskich ilości.

Druk re-transferowy

wysokiej jakości, pełno kolorowy druk na pojedynczych sztukach, wprowadzony głównie dla osób oczekujących produkcji małych ilości (10-100 szt.). Technika ta umożliwia także zadruk kart dostarczonych przez klientów (chociaż trzeba mieć świadomość, że często taniej jest wyprodukować karty od początku)

Funkcję wsparcia wyżej wymienionych pełnią także:

druk sitodrukowy – stosowany w przypadku prostej grafiki, bez przejść tonalnych lub podczas druku kart metalicznych (złotych, srebrnych). Wykorzystujemy wówczas specjalne farby metaliczne z domieszką brokatu dzięki czemu uzyskujemy świetne efekty wizualne. Druk ten także często stosujemy w przypadku nanoszenia pasków do podpisu.


druk termiczny – uboższy brat re-transferu, umożliwiający druk w jednym wybranym kolorze (np. czarny, złoty, biały) przydatny przy personalizacji kart lub osiąganiu ciekawych wizualnych efektów z użyciem odpowiednich kolorów. Pozwala też na druk prostych graficznie kart (identyfikatorów) przy niskiej cenie.

Karty plastikowe to nie tylko sam druk, ale także lub nawet przede wszystkim szereg innych procesów, które wpływają na ostateczny i jedyny słuszny efekt. Do najważniejszych należy zaliczyć dobór wysokiej klasy materiałów w tym farb, folii PCV i laminatów. Jeśli chcesz poznać szczegóły jak produkujemy karty napisz do nas – chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

JAKOŚĆ TO PODSTAWA

Złudne uznanie ceny za najważniejsze kryterium i ciągłe dążenie do jej obniżania sprawiły że na rynku pojawiło się wiele zubożonych wersji kart plastikowych, które nie spełniają w rzeczywistości swojej roli mając znacznie obniżoną trwałość (np. brak laminacji, użycie cieńszej folii lub nawet innego materiału) oraz jakość. Chociaż oczywiście nasze ceny są konkurencyjne to nie obniżamy ich kosztem materiałów w myśl zasady: „jakość pamiętamy znacznie dłużej niż cenę”.

ZAUFAJ DOŚWIADCZENIU – SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
 

karta stalego klienta z nadrukiem
plastikowe karnety na basen
plastikowe karnety fitness klub
karty apteczne producent
karty plastikowe - identyfikatory
karta slalego klienta
karty plastikowe z nadrukiem
identyfikatory plastikowe festiwal

NOŚNIKI INFORMACJI NA KARCIE

Na każdą kartę w zależności od jej przeznaczenia możemy nanieść dodatkowe nośniki informacji

 

karty plastikowe z nadrukiem

Kod kreskowy

Informacje zakodowane są najczęściej w postacie czarnych linii o różnej grubości, odczytywanych za pomocą skanera.

Czytaj więcej ⇒

Moduł zbliżeniowy

Układ elektroniczny wraz z anteną, umieszczony w środku karty plastikowej (całkowicie niewidoczny i mniej narażony na uszkodzenia). Najczęściej ma zakodowany numer odczytywany po zbliżeniu karty do czytnika (odczyt bezkontaktowy).

Czytaj więcej ⇒


Pasek magnetyczny

Taśma, na której kodujemy informacje np. numer karty. Odczyt następuje poprzez przeciągnięcie karty przez czytnik.

Czytaj więcej ⇒

Chip

Układ elektroniczny z zapisaną informacją. Ma większą pamięć od paska magnetycznego dzięki czemu mamy możliwość zapisu większej ilości informacji. Odczyt informacji następuje poprzez włożenie karty od czytnika.

Czytaj więcej ⇒

DODATKOWE ELEMENTY

Karty plastikowe mogą pełnić różne funkcje tym samym wymagają wprowadzenia dodatkowych elementów

 

karty plastikowe druk

Pasek do podpisu – miejsce na karcie, w którym właściciel karty składa swój podpis za pomocą zwykłego długopisu (bezpośrednio na karcie pisanie nie jest możliwe). Miejsce na podpis może być umieszczone w dowolnym miejscu oraz posiadać dowolny kształt.

Personalizacja – wszystkie zmienne dane takie jak numeracja, kody kreskowe, czy dane personalne lub zdjęcia. W zależności od nakładu, dostępnego budżetu i wymagań klienta personalizacja wykonywana jest różnymi technologiami. Więcej informacji w osobnym dziale: personalizacja

Zdrapka – prostokątny pasek zakrywający dane pod nim nadrukowane np. kod PIN. Odczyt kodu możliwy jest po usunięciu (zdrapaniu) zdrapki

Hologram – dodatkowe, spersonalizowane zabezpieczenie karty umieszczane na karcie jako osobny element w postaci naklejki lub z wykorzystaniem tzw. HOT STAMPINGU.

Zabezpieczenia – gilosze, rozety, mikrodruk czy specjalne poddruki widoczne pod światłem UV to elementy które często połączone z hologramem zabezpieczają karty przed ich podrobieniem czy sfałszowaniem.

 

SPRAWDŹ WSZYSTKIE ELEMENTY DODATKOWE
 

WYGLĄD MA ZNACZENIE

W tej kwestii nie ma właściwie żadnych wątpliwości: podstawowym elementem wpływającym na wygląd każdej karty jest jej projekt graficzny. Tutaj należy skupić swoje największe wysiłki, ponieważ nawet najlepsze wykonanie czy najdroższe materiały nie zrekompensują znaczących niedociągnięć graficznych.

Można oczywiście przygotować projekt we własnym zakresie zgodnie z wytycznymi lub zlecić nam jego wykonanie. Z naszej strony gwarantujemy indywidualne podejście, właściwą identyfikację wizualną oraz to, że projekt będzie wyglądał świetnie nie tylko na ekranie komputera, ale także na gotowych kartach bo… my po prostu znamy doskonale swoje produkty.

W zależności od budżetu (ale także i projektu) można wykorzystać różnego rodzaju uszlachetnienia takie jak podkłady metaliczne, elementy brokatowe czy laminację matową.