+48 12 222 50 27 biuro@cardon.pl

AKCESORIA DO KART

smycz do karty plastikowej

SMYCZE

Każda smycz to nie tylko gadżet, ale przede wszystkim doskonała powierzchnia reklamowa dzięki której możemy promować firmę, wydarzenie czy konkretny produkt. W zależności od dostępnego budżetu nadruku dokonuje się na różnej grubości taśmie (10, 15 lub 20 mm). Smycz dodatkowo może zostać wyposażona w karabińczyki, dodatkowe złączki bezpieczeństwa czy uchwyt na telefon.

W przypadku kart plastikowych konieczne jest skorzystanie z etui lub należy wykonać specjalne otwory.

smycze do kart plastikowych
plastikowe etui do kart

ETUI, HOLDERY

Etui to sprawdzony sposób na dodatkowe zabezpieczenie kart plastikowych przed zniszczeniem. Twarde etui plastikowe wykonane z trwałych materiałów wykorzystuje się głównie w przypadku identyfikatorów plastikowych, które ze względu na intensywne i codzienne użytkowanie są szczególnie narażone na uszkodzenia. Natomiast etui z folii przydaje się podczas np. jednorazowych wydarzeń lub przy kartach o mniejszym ryzyku zniszczenia.

etui do kart plastikowych - folia
kulkowy łańcuszek do kart

ŁAŃCUSZKI KULKOWE DO KART

Nie zawsze istnieje potrzeba dodatkowej reklamy, a niska cena oraz użyteczność produktu  stanowią czynnik wiodący. Wówczas  smycze można zamienić na łańcuszki kulkowe, które chociaż nie posiadają nadruków świetnie wywiązują się z nadanej im roli. Każdy łańcuszek może być dowolnej długości i może posiadać dodatkowe zamknięcie. Dobrym pomysłem jest połączenie łańcuszka kulkowego z etui – w innym wypadku należy pamiętać o wykonaniu otworów na karcie lub identyfikatorze plastikowym.

łańcuszek do kart

KLIPSY

Jeżeli np. ze względu na ograniczenia budżetowe rezygnujemy zarówno z zakupu etui jaki i wykonania na kartach otworu, a mimo to potrzebujemy zamocować kartę do ubrania lub smyczy to koniecznym będzie zakup klipsów. Gripper (po lewej) to uchwyt do kart plastikowych który eliminuje potrzebę wykonania otworu, a klips (po prawej) to tanie rozwiązanie do mocowania np. identyfikatorów biurowych.

czytnik do kart magnetycznych

CZYTNIKI I SKANERY

Wszystkie karty plastikowe wyposażone w nośniki danych potrzebują do właściwego funkcjonowania odpowiednich urządzeń. Zazwyczaj stanowią one element większego systemu informatycznego, ale często taniej można kupić je oddzielnie. Należy pamiętać, że każdy rodzaj nośnika wymaga innego czytnika i tak zupełnie inne urządzenia służą do kart magnetycznych a inne do kart zbliżeniowych. Specyficznym rodzajem czytnika są skanery kodów kreskowych które w domowych warunkach można zastąpić obecnie telefonami komórkowymi.

czytnik do kart z kodem kreskowym

DRUKARKI DO KART

Drukarki do kart plastikowych służą do zadruku pojedynczych sztuk kart. Tańsze, wykorzystujące termo-druk najczęściej kupowane są w przypadku konieczności personalizacji dokonywanej podczas wydawania kart. Natomiast re-transferowe to znacznie większy „kaliber” zapewniający druk w pełnym kolorze, ale to też dużo wyższe koszty samego urządzenia jak i materiałów eksploatacyjnych.

POTRZEBNE AKCESORIA?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

… zapewnimy fachową pomoc.